materac

Wybieramy materac do Twojej sypialni – poznaj 3 kroki, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu

Remontujesz sypialnie? Wymieniasz stary materac? A może po prostu chcesz spać wygodniej? W każdym z tych przypadków przyda Ci się nowy materac. Jednak wybór odpowiedniego materaca nie jest wcale tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Rynek oferuje nam setki, jeżeli nie tysiące najróżniejszych propozycji. Na szczęście istnieje sposób na to, by wybrać odpowiedni materac do spania. Wystarczy, że będziesz pamiętał o trzech ważnych zasadach, o których za chwilę powiemy sobie nieco więcej, oraz jasno zdefiniujesz swoje potrzeby. Pamiętaj, że nowoczesne materace są bardzo odporne na uszkodzenia oraz zużycie – zakup odpowiedniego modelu to inwestycja na lata.

Materac do spania – na początku określmy rozmiar

Na początku odpowiedzmy sobie na kilka prostych pytań, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rozmiaru materaca. Czy śpisz sam, czy z ukochaną osobą? Lubisz często „wiercić się” i zmieniać pozycję podczas snu? Czy Twoja sypialnia pomieści wielki model 200×200 cm? Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród najróżniejszych rozmiarówek, od 80 cm szerokości, do aż wspomnianych 200 cm. Najpopularniejszymi rozmiarami dla jeden osoby są materace o wymiarach 80×200 oraz 100×200, a dla łóżek małżeńskich 140×200 i 160×200.

Określ ulubioną twardość

Kolejną ważną sprawą podczas wybierania materaca do sypialni jest określenie twardości podłoża snu, która najlepiej odpowiada na nasze potrzeby. Dużo zależy od naszych przyzwyczajeń – niektórzy uwielbiają miękkie, poddające się modele, inni wybierają twarde, solidne podparcie. Najpopularniejszym wyjściem jest oczywiście materac średniotwardy, który łączy wszystkie zalety odmian miękkich i twardych. Pozwala na wygodny, komfortowy sen, jednocześnie utrzymując nasze ciało oraz kręgosłup w zdrowej, naturalnej pozycji.

Wybieramy rodzaj materaca. A jest z czego wybierać!

Rodzaj materaca to nic innego jak jego budowa. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się nowoczesne pianki, które wykazują właściwości antyalergiczne oraz zapewniają wysoki komfort spania. Często wybieranym rozwiązaniem są także nieśmiertelne sprężyny, które w innowacyjnych materacach zamykane są w specjalnych, oddzielnych kieszeniach poprawiających ich funkcjonowanie. Do wyboru mamy także materace lateksowe i termoelastyczne, uznawane za jedne z najwygodniejszych modeli. Jeżeli masz taką możliwość, przed zakupem udaj się do sklepu z materacami i po prostu wypróbuj wybrane modele. Wystarczy, że spędzisz na materacu kilkadziesiąt sekund, aby poczuć, czy pasuje on do Twoich wymagań.

Dodaj komentarz