ogród

Jak kupić właściwą kosiarkę do swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej kosiarki to, wbrew pozorom, niełatwe zadanie. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego niezbędnego urządzenia?

Kosiarka a wielkość terenu do koszenia

Przy wyborze kosiarki pchanej należy uwzględnić kilka podstawowych czynników. Najważniejsze z nich to:

  • wielkość działki przeznaczonej do koszenia;
  • ukształtowanie terenu działki;
  • ewentualne nachylenia terenu;
  • liczba drzew do ominięcia i innych ewentualnych przeszkód.

Trzeba również wziąć pod uwagę predyspozycje osoby, która będzie zajmowała się koszeniem.

Kosiarki spalinowe dzięki temu, że nie potrzebują zasilania zewnętrznego, są bardzo wygodne do koszenia dużych powierzchni. Są jednak dosyć ciężkie, ponieważ dodatkowej masy dodaje zbiornik paliwa.

Kosiarki elektryczne są lekkie i łatwe w obsłudze nawet dla osoby słabszej fizycznie. Ponieważ jednak potrzebuje zasilania zewnętrznego, sprawdza się w ogrodach o mniejszej powierzchni przeznaczonej do koszenia. Dodatkowo trzeba uważać, aby nie przejechać i nie przeciąć kabla zasilającego.

Do ogrodów o bardzo dużej powierzchni doskonałym rozwiązaniem jest zakup kosiarki samojezdnej, traktorka ogrodowego lub traktorka do trawników.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kosiarki?

Najważniejszym podzespołem każdej kosiarki jest silnik. Kupując kosiarkę chcemy, aby silnik był trwały, miał dużą moc i był po prostu niezawodny. Silnik musi zapewniać osiągi potrzebne do wykonania niezbędnych zadań i uruchamiać się bez problemu w każdym momencie. Dobry silnik powinien mieć moc potrzebną do koszenia nawet najwyższej i najgrubszej trawy.

Niezawodny silnik to podstawa dobrej kosiarki, dlatego dziewięciu na dziesięciu producentów kosiarek decyduje na zastosowanie w swoich urządzeniach silników Briggs&Stratton.

Części zamienne do silnika kosiarki

Silniki Briggs&Stratton są bardzo solidne i wytrzymałe. Jednak, jak każde urządzenie, wymagają od czasu do czasu wymiany jakiejś drobnej części. Samodzielnie można wymienić filtr powietrza czy filtr oleju, gaźnik czy uszczelki. W przypadku silników tej klasy zaleca się stosowanie oryginalnych części do silnika Briggs Stratton.

Noże do kosiarek

Noże to kolejny ważny element kosiarki. To one są odpowiedzialne za jakość koszenia. Noże są jednocześnie najczęściej i najszybciej zużywającą się częścią. Wynika to z intensywności ich eksploatacji. Noże można samodzielnie naostrzyć i nie jest to zbyt skomplikowane zadanie. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy nóż jest już zbyt zużyty i lepiej wymienić go na nowy. 

Nie należy ostrzyć noża, który jest wyszczerbiony, powyginany i w bardzo dużej mierze skorodowany. 

W takiej sytuacji trzeba wymienić nóż na nowy. Wymiana noża to czynność bardzo prosta, a jego zakup to niewielki koszt. Noże i inne ważne części do kosiarek można kupić tutaj: https://ogrodexmilicz.pl.

Dodaj komentarz