geoborder_-osiedlowy

Ciekawe aranżacje przestrzeni wokół domu

Estetycznie i ekologicznie

Wiosna to pora roku kojarząca się z nowym początkiem. Co za tym idzie, również z porządkami oraz remontami. O tej porze roku zaczyna się robić coraz cieplej, więc warunki do pracy stają się lepsze. Zanim zabierzemy się do pracy, warto przemyśleć wszystkie działania. Planowanie zmian w wyglądzie swojego domu i przestrzeni wokół niego może nie być proste, a może się też okazać naprawdę trudne. Zastanawiamy się godzinami nad tym, jak ma wyglądać nasze dzieło i jakich materiałów użyć. Ostatnio w modzie używanie jest rozwiązań przyjaznych środowisku, a zarazem ładnie wyglądających. Coraz częściej odchodzi się od klasycznych rozwiązań. Jak więc zadbać o oryginalny i nowoczesny wygląd otoczenia naszego lokum?

Eko kratki – alternatywa dla kostki brukowej

Warto przyjrzeć się ofercie polskiej firmy geoPRODUCT. Pierwszym ciekawym rozwiązaniem są eko kratki, które zastąpić mogą szarą, nudną kostkę brukową i inne wysłużone utwardzane powierzchnie. Taka kratka trawnikowa świetnie sprawdza się nie tylko na dużych obszarach ale również w terenie wokół domu. Zastosowana w ich budowie technologia łączeń wtykowych jest w stanie dać efekt jednolitej całości. Wyglądem wpasowują się one z okoliczną zieleń.

Ekologiczne obrzeża trawnikowe

Dodatkowego uroku może im dodać odpowiednie wypełnienie maskujące łączenia. Wtedy nasz podjazd będzie wyglądać niecodziennie, a także z pewnością wzbudzi zachwyt znajomych i zazdrość sąsiadów. Jeśli jednak zdecydujemy się na standardowe materiały, to z pomocą w utrzymaniu porządku przychodzą ekologiczne obrzeża trawnikowe, zastępująca znane wszystkim krawężniki czy drewniane płotki. Użyć ich można do wykończenia alejek tak, aby kostka brukowa nie kończyła się niechlujnie przed świeżo przyciętym trawnikiem i pięknymi kwiatami. Mogą one także stabilizować chodniki w naszym ogrodzie. Oznacza to, że żadna pojedyncza płyta czy kostka nie osunie się w żadną stronę i wciąż będzie tam, gdzie wyznaczyliśmy jej miejsce. To rozwiązanie także wygląda niezwykle estetycznie, a przy okazji dzięki materiałom, z jakich obrzeża są wykonane, jest przyjazne środowisku. Nie ma co dłużej zwlekać, pora zabrać się do pracy. Ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza kreatywność.