mieszkanie

Najlepsza tapeta do mieszkania

Z pewnością niejeden raz stajemy przed problemem, jak wyglądać mają ściany naszego nowo zakupionego mieszkania lub domu. Równie ważną decyzję – rzutującą przecież na marketing firmy – podjąć muszą ci, którzy zakładają od podstaw biuro obsługi klienta, urządzają nową kawiarnię czy punkt obsługi. Czy pozostawić powierzchnię ścian tylko z samym tynkiem, czy wybrać i pokryć je farbą? A może najlepszym rozwiązaniem będzie wybór nowoczesnej i zaskakującej wzorem oraz strukturą tapety?

Czym tak właściwie są tapety strukturalne?

Ciekawą alternatywę dla wszystkich osób urządzających i remontujących mieszkania i inne wnętrza z pewnością stanowią tapety, a zwłaszcza pewien ich rodzaj, a mianowicie tzw. tapety strukturalne. Dla tych, którzy nie za bardzo orientują się, czym tak naprawdę wyróżniają się tapety strukturalne z morza innych typów pokryć ściennych, spieszymy z odpowiedzią.

Otóż, to co stanowi fundamentalną cechę takich okładzin i pozwala stwierdzić, iż są to tapety strukturalne, nadawane jest surowcowi papierowemu lub bawełnianemu już na początkowym etapie produkcji. Mowa tu o tłoczeniu powierzchni za pomocą urządzeń mechanicznych, tak by potem uzyskaną „wypukłość” tapety strukturalnej, wzmocnić za pomocą warstwy PCW lub sztucznych zmiękczaczy. W efekcie otrzymujemy tapetę o unikalnej powierzchni imitującej płaszczyzny – nazwijmy to oględnie – ze świata natury oraz powierzchnie z przedmiotów stworzonych przez człowieka.

W tej pierwszej grupie znaleźć się mogą tapety strukturalne z powodzeniem udające takie struktury jak: kory charakterystycznych gatunków drzew (wraz z kolorem drewna i specyfiką słojów), surowej, nieoszlifowanej deski drewnianej, kamieni różnego pochodzenia (np. granitu, marmuru, wraz z ich chropowatością) wykorzystywane w budownictwie. Do drugiej grupy, czyli struktur wytworzonych z udziałem człowieka należą tapety strukturalne imitujące: surowy beton, kafle ceramiczne różnej formy, powierzchnie metalowe (np. zardzewiałą płytę metalową), cegły o różnych kolorach i wzorach ułożenia, materie tekstylne oraz skórzane.

Jeśli tylko rozejrzymy się na rynku, choćby w ofercie sklepu internetowego Vinylpex.com.pl zauważymy, że jedynie granice wyobraźni projektantów lub sugestii potencjalnych klientów, stanowią barierę dla formy, jaką mogą przybrać tapety strukturalne.

Vinylpex – wyjątkowe tapety strukturalne

Poznański producent materiałów winylowych Vinylpex, ma już niemalże 30-letnie doświadczenie w produkcji materiałów, mogących stanowić obicia w motoryzacji, przemyśle jachtowym lub meblarstwie. W chwili obecnej intensywnie uzupełnia swój asortyment o winylowe okleiny ścienne, które stanowią tapety strukturalne z powierzchnią o różnej wypukłości i z najróżnorodniejszymi wzorami geometrycznymi. Ofertę stanowi kilka grup tematycznych (o odmiennej kolorystyce i fakturze), między innymi: Harry, Hugo, Todd, Illa, Eliot, Riva, Ralph, Hector, Moris, Kris, Silva, Mark.

Tapety strukturalne z Vinylpex – oryginalny design i najwyższa jakość wykonania

To, co stanowi o specyfice materiałów z Vinylpex, to zastosowanie bawełnianej „kanwy” w produkcji ich winylowych tapet strukturalnych, potem pokrytej warstwą PCW. Takie tapety strukturalne są odporne na ścieranie, zadarcia, a także kontakt z alkoholem zawartym w środkach czyszczących. Winylowa powłoka chroni też taką tapetę przed promieniowaniem UV. Tapety strukturalne winylowe Vinylpex produkowane są najczęściej o grubości w przedziale gramatury pomiędzy 750 a 950 g/m2.

A zatem, tapety strukturalne z Vinylpex, dzięki najwyżej jakości wykonania, są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Co więcej, cechuje je bogactwo wzorów, a także oryginalny design. Dzięki temu z pewnością każdy z nas znajdzie tutaj odpowiednią wersje tapet strukturalnych dopasowaną do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz