dywan

Jaki dywan wybrać do swojego wnętrza?

Wybór odpowiedniego dywanu lub chodnika do wnętrza wcale nie należy do najprostszych zadań. Dopasowanie produktu pod kątem wystroju i innych elementów znajdujących się we wnętrzu może stanowić nie lada wyzwanie. Jednak dywan to przede wszystkim wyciszenie pomieszczenia i uczynienie go przytulnym miejscem wypoczynku. Nie ma nic przyjemniejszego od stąpania boso, po ciepłym i miękkim produkcie. Zapraszamy do lektury.

Najważniejszy kompan podłogi

Aby otulić podłogę miękkością i nadać wnętrzu dużej ilości ciepła, należy wybrać odpowiedni dywany lub chodnik. Przy wyborze określonego modelu warto kierować się własnym stylem i dopasowaniem do innych akcesoriów wewnątrz mieszkania. Korzystaj z przy tym z polecanych trendów związanych z kolorami i deseniami. Warto jednak zaznaczyć, że bazą kompozycji powinien być jeden kolor przewodni. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku dywanu do pokoi dziecięcych, gdzie im więcej kolorów i wzorów tym lepiej.

Warty odnotowania jest również fakt, że dywan nie powinien przytłaczać całej podłogi. Jeżeli szukasz produktu przystosowanego do pokoju dziennego, dywan lub chodnik powinien wytaczać w nim przestrzeń użytkową i wypoczynkową. Dobrym przykładem mogą być wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim. Zimne kolory dominujące w takich stylizacjach nie mogą mieć prawa bytu bez grubego i mięsistego dywanu. W przypadku perskich ozdobnych produktów, połączenie ich z minimalizmem może być stylistycznym strzałem w dziesiątkę.

Dywan dopasowany do Twojego wnętrza

Aby podsumować i poukładać proces dobierania dywanu i chodnika do Twojego wnętrza, warto trzymać się następujących punktów:

  • W przedpokoju i pokoju dziecięcym warto postawić na tańszą alternatywę, czyli chodnik. W momencie zniszczenia produktu, straty nie będą tak duże, jak w przypadku drogich dywanów.
  • Jeżeli posiadasz wnętrze w kształcie kwadratu – wybierz dywan owalny. W przypadku prostokątnych pomieszczeń lepiej sprawdzą się produkty w takim samym wariancie geometrycznym.
  • Dopasuj styl i kolorystykę dywanu do innych elementów wnętrza takich jak: meble, akcesoria i kolory ścian.
  • Materiał, z którego wykonany został dywan najlepiej dopasować do stylu pomieszczenia. Białe mięsiste produkty dopełnią stylistyki skandynawskiej, natomiast maty z trawy morskiej i imitacje skóry sprawdzą się w orientalnych wnętrzach.

Dodaj komentarz