rolety premium

Kilka informacji o roletach rzymskich

Rolety rzymskie od kilku lat systematycznie wypierają z rynku klasyczne, tradycyjne firany. Dzięki temu, że produkt można powiesić samodzielnie lub w towarzystwie zasłonek, zapewnia nam możliwość ciągłych zmian i odkrywania nowych stylizacji w swoim wnętrzu. Roleta rzymska idealnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych oknach. Jeżeli chcesz urozmaicić swoje wnętrze już dziś, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem.

Co kryje się pod słowem – roleta rzymska?

Metoda działania rolety rzymskiej opiera się na prostym mechanizmie, polegającym na podnoszeniu i opuszczaniu materiału za pomocą sznurków lub łańcuszka. Efektem tego jest piękne ułożenie materiału w fałdy tworzące dodatkowy element dekoracyjny pomieszczenia. Warto pamiętać, że większość tego typu produktów jest szyta na miarę i dopasowywana ściśle do wymiarów naszego okna.

Materiał

Oprócz indywidualnych rozmiarów kolejną zaletą rolety rzymskiej jest wybór materiału idealnie pasującego do naszego wnętrza. Dodając do tego możliwości aranżacji przy pomocy właśnie tego produktu, można powiedzieć, że częściowo stanowi jego idealne dopełnienie. Odrzucając tradycyjne firanki i decydując się na zakup rzymskich rolet, fundujesz sobie dodatkową porcję stylu. W kwestii koloru, wzoru i faktury materiału, wszystko zależy od naszych prywatnych preferencji i innych elementów wyposażenia, do których będziemy chcieli dopasować naszą przysłonę.

Elegancki styl rolet rzymskich

Warto zaznaczyć, że rolety rzymskie pasują do każdego rodzaju wnętrza. Nieważne, czy chcesz skomponować produkt nowoczesnymi elementami dekoracji, czy powiesić je w oknie starej kamienicy. Zawsze prezentują się okazale i nieporównywalnie lepiej od klasycznych firan. Jeżeli jednak chcesz ściśle trzymać się zasad związanych z dopasowaniem produktu do wnętrza, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Do nowoczesnych wnętrz wybierz rolety rzymskie w stonowanych odcieniach. Biały, szary i beżowy doskonale pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Podsumowanie

Rolety rzymskie dzięki swojej uniwersalności i eleganckiej stylistyce, bez wątpienia dopełnią stylu w każdym pomieszczeniu. Jeżeli szukasz pięknych dodatków, produkt przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Taka alternatywa w stosunku do firan i klasycznych rolet może być strzałem w dziesiątkę. Sprawdź już dziś oferty firm zajmujących się dystrybucją rolet rzymskich.

Dodaj komentarz