wykończenie domu

Jak wykończyć dom dzięki detalom?

Twój dom jest już zbudowany, teraz pozostaje tylko wykończenie go i urządzenie obejścia oraz ogrodu. A może właśnie kupiłeś stare mieszkanie i przyda mu się małe odświeżenie? Jeśli nie wiesz, jak zrobić to profesjonalnie, ale tanim kosztem, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Porozmawiamy w nim o idealnym wykończeniu budynku, który dopełni jego styl i sprawi, że będzie niepowtarzalny.

Zadbaj o kolory

Jeśli nie wiesz, jak dobrać kolory, możesz po prostu postawić na neutralne barwy, które zawsze do siebie pasują. Brązowy dach i szare ściany zewnętrzne to przykład, jak wykończyć budynek kolorem i przy okazji nie przesadzić w żadną stronę. Poza tym, zawsze możesz dokonać zmian już na pierwszych etapach budowy.

Kiedy z kolei kupujesz stare mieszkanie, wymagające remontu, nie zapomnij o detalach. Wymiana dachu, np. na taki, który pokryje blachodachówka, to nie jest łatwa decyzja. Tak samo ocieplenie. Dlatego lepiej przed zakupem materiałów wykończeniowych, przemyśl, w jakim stylu chcesz urządzić budynek.

Pamiętaj o stylu

Klasyczny, nowoczesny, a może rustykalny – każdy z tych stylów potrzebuje odpowiednich detali. Co więc ostatecznie odpowiada za spójność domu? Parapety, okna, materiał na chodnik, drzwi wejściowe, rynny lub struktonit – każdy z tych elementów nadaje mieszkaniu charakter. Dlatego nie wybieraj pochopnie tego typu elementów wykończeniowych. Zastanów się kilka razy i wybierz materiały z głową.

Nie kupuj pochopnie

Zastanów się, czy po budowie nie zostały jakieś kawałki materiałów. Tymczasowe ogrodzenie z blachy trapezowej możesz pociąć i wykonać z niego parapety. Tym bardziej jeśli blacha trapezowa zagościła na Twoim dachu, to wykorzystanie jej do wykończenia domu będzie strzałem w dziesiątkę. A co z resztkami farby? Pomaluj nimi altanę lub pergolę. Styropian pozostały po termomodernizacji, przyda się jeśli masz psa i chcesz zbudować dla niego budę. Taki dom dla pupila, warto ocieplić, więc resztka tego materiału sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Dodaj komentarz