łóżko do sypialni

Czym się kierować przy zakupie łóżka do sypialni?

Bez wątpienia łóżko jest kluczowym elementem każdej sypialni. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kanap, sof i wersalek, ale żadna z nich nie zastąpi go nawet w połowie. Biorąc pod uwagę, że żyjemy w czasach ciągłego stresu i szybkiego tempa pracy, odpoczynek i relaks powinien być najważniejszym punktem naszego cyklu dobowego. Bez odpowiedniej regeneracji spada nasza efektywność, jesteśmy ospali i posiłkujemy się niezdrowymi napojami energetycznymi. Efektem tego są problemy zdrowotne i osłabienie organizmu. Wystarczy powiedzieć, że stres może zaburzać poziom cukru oraz wywoływać stan podgorączkowy. To właśnie od dobrze dobranego łóżka zależy jakość snu i samopoczucie po przebudzeniu.

Odpowiednie łóżko do sypialni powinno spełniać kilka kluczowych warunków, które warto poznać przed pójściem na zakupy lub otworzeniem strony internetowej z ofertami produktów. Niestety sytuację komplikuje fakt, że na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, dlatego wybór idealnego może stanowić nie lada wyzwanie. Uważamy, że warto poświęcić jednak parę chwil na lekturę tego tekstu, dzięki której Twój produkt będzie stylowy i wygodny.

Po pierwsze rozmiar

Rozmiar łóżka jest podstawowym kryterium, które trzeba rozważyć na samym początku. Zacznij od wymierzenia sypialni i ustal, ile miejsca możesz poświęcić na przyszłe miejsce odpoczynku i snu. Jeżeli szukasz modelu dwuosobowego, większość z nich posiada szerokość 140,160 oraz 180 cm. Polecamy zakup większego łóżka, ze względu na dodatkową przestrzeń dla dzieci lub po prostu własnego komfortu. Spadek w trakcie snu nie należy do przyjemnych rzeczy tak jak kopnięcie drugiej osoby. Jak podają eksperci, duże łóżko to również idealna opcja dla osób żyjących w związku i prowadzących inny tryb życia. Dzięki większej powierzchni nie obudzisz partnera w trakcie wchodzenia pod kołdrę. Wszystkie trzy wymiary, które podaliśmy w tym akapicie, pozwalają na wygodny odpoczynek dla dwóch osób.

Drewno czy tapicerka?

Największą popularnością od lat cieszą się dwa rodzaje łóżek, drewniane oraz tapicerowane. Pierwsza kategoria to modele z litego drewna, które zdaniem wielu osób są najlepsze pod względem korzyści zdrowotnych. Naturalny i ekologiczny materiał, nadaje również wnętrzu unikalnego charakteru i nigdy nie wyjdzie z mody. Drewniane łóżka są również prostsze w utrzymaniu czystości i najtrwalsze pod względem czasu eksploatacji.

Łóżka tapicerowane to dobra alternatywa dla drewnianych modeli. Ze względu na szeroką gamę kolorów i wzorów, łatwo dostosować je do wystroju wnętrza i w większości są minimalistyczne. Dla fanów wyższego stylu polecamy produkty tapicerowane pikowane, które potrafią zapewnić królewski charakter w każdej sypialni.

Dodaj komentarz