dom

Jak dbać o domowe zacisze?

Mieszkanie czy dom to te miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu. To tu odpoczywamy po pracy, śpimy, spożywamy posiłki, zapraszamy rodzinę i znajomych na weekendowego grilla czy obiad. Jak sprawić by domowe zacisze pozwoliło nam w pełni komfortowo spędzać wolny czas, tak by nie rozpraszać się niepotrzebnymi kolorami, światłem, temperaturą czy innymi czynnikami architektoniczno-wizualnymi, które mogłyby nam popsuć nastrój? Jest na to kilka niezawodnych sposobów, sprawdź kilka z nich!

Jak zadbać o spokój i komfort w domu?

Aby móc cieszyć się spokojem w naszym domu powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, aby kolory w naszym mieszkaniu były odpowiednio stonowane. Kolory jaskrawe, czerwone czy żółte z pewnością będą nam przeszkadzać w osiągnięciu pełnego relaksu. Niebieski zaś czy zielony to te barwy, które pomogą nam się zrelaksować. Warto dodać, że miejsce, w którym mamy się zrelaksować to nie tylko salon ale również sypialnia czy gabinet – w zależności od tego, co kto lubi.

Inną metodą, która wspiera relaks w domowym zaciszu jest zaprojektowanie domu w ten sposób, aby wpadało do środka dużo światła dziennego, które pozytywnie nastraja organizm i dostarcza witaminy D. Sztuczne światło generowane przez żarówki czy wiecznie przyciemniony pokój to rzeczy, które raczej przyprawią nas o depresję niż pozytywny nastrój. Pamiętajmy o tym, szczególnie latem, kiedy słońca jest tak dużo! Kiedy zastanawiamy się, jakie zasłony do salonu wybrać, sprawdźmy te, które mają stonowane kolory.

Warto również dbać o porządek w domu. Jeśli wszędzie dokoła walać się będą sterty zabawek dzieci, brudnych ubrań, książek itp. nigdy nie osiągniemy pełni spokoju. Zacznijmy więc od posprzątania własnego M, a potem zajmijmy się relaksem. Wszystko bowiem musi mieć swoją kolejność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *