dywan

Zalety łóżka kontynentalnego

Jeszcze kilkanaście lat temu, łóżko kontynentalne było traktowane jako luksusowy produkt skierowany tylko dla najbardziej zamożnych osób. Dziś trendy mocno się zmieniły i mebel stał się jednym z najczęściej wybieranych do sypialni. Jakie zalety płyną z tego rozwiązania? Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o łóżku kontynentalnym

Łóżko kontynentalne to produkt w pełni zintegrowany z materacem. Kojarzone jest najczęściej z hotelowymi eleganckimi apartamentami. Cechą charakterystyczną produktu jest jego wysokość. Mebel jest wyższy od tradycyjnego odpowiednika, dzięki czemu łatwiej się z niego wstaje. Łóżko kontynentalne jest dodatkowo masywne i stabilne, a najczęściej pokrywa je tapicerowana tkanina lub prawdziwa skóra. Pod spodem ukryty jest materac główny wykonany w większości przypadków z pianki elastycznej. Na wierzchu zaś znajduje się tak zwany materac nawierzchniowy.

Pod meblem znajduje się zazwyczaj trwały, odporny na użytkowanie i sterowany pilotem stelaż, którego odstęp od ziemi pozostawia wolną i zapewniającą doskonałą wentylację przestrzeń. Dzięki temu nie musimy się martwić o wilgoć i utrzymanie produktu w czystości. Najbardziej ekskluzywne modele posiadają dodatkowe funkcje ukryte w zagłówkach takie jak głośnik czy wejścia do ładowarek telefonicznych. Biorąc pod uwagę fakt, że to nadal łóżko, mebel powinien służyć przede wszystkim do komfortowego odpoczynku i snu.

Zalety korzystania z łóżka kontynentalnego

Mebel sam w sobie jest niezwykle wygodny, co pozwala w pełni odpocząć i zregenerować siły na następny dzień. Oprócz eleganckiego wyglądu, łatwości w utrzymaniu oraz dodatkowych bajerów, łóżko posiada szereg innych zalet, do których należą:

  • wysokość łóżka – umożliwiająca łatwe schodzenie i regulację pozycji, w której się znajdujemy,
  • wygodne wezgłowie, dzięki któremu możemy w pełni komfortowo poddać się lekturze ulubionej książki lub obejrzeć ciekawy film,
  • kilka warstw materacy, z których każdy posiada inną sprężystość, co znacząco wpływa na komfort i długość użytkowania,
  • design łóżka kontynentalnego potrafi zachwycić. Mebel doskonale komponuje się z większością wnętrz i nadaje charakteru każdej stylizacji,
  • staranne i solidne wykończenia.

Podsumowanie

Wszystkie wyżej wymienione zalety związane z zakupem i korzystaniem z łóżka kontynentalnego sprawiają, że pomimo wysokiej ceny zakup mebla jest inwestycją na lata. Pamiętaj, że jakość snu i odpoczynku może mieć kolosalne znaczenie w kwestii wydajności pracy.

Dodaj komentarz