Zaaranżuj sypialnię na jesień – zdrowy sen

Wiele osób z pewnością cieszy się, że upały powoli odpuszczają i wraz z nadejściem jesieni będzie można spać w komfortowej temperaturze. Jednak część czytelników zastanawia się, jak ułatwić sobie poranne wstawanie, kiedy za oknem z dnia na dzień jest ciemniej i szarzej. W tym tekście podpowiemy, jak zaaranżować sypialnię na nadchodzącą porę roku, tak by mimo pogody, chętniej wstawać i budzić się wypoczętym.

Kolory w sypialni a zdrowy sen

Nie bez znaczenia są kolory, w jakich urządzimy swoją sypialnię. Kiedy panuje w niej szarość, przesadny minimalizm i chłód, trudniej wstać rano z uśmiechem na twarzy. Tym bardziej, kiedy podobne warunki czekają nas na zewnątrz. Może dobrym pomysłem okaże się przemalowanie ścian na ciepłe i pastelowe barwy? Kolejny krok to zmiana pościeli na radosną, przyjemną w dotyku i przy okazji naturalną. Postaw na bawełniane albo flanelowe poszewki w atrakcyjne wzory. Takie jak tutaj: https://expertsnu.pl/. Wprowadź kolory do wnętrza za pomocą chociażby dekoracji i kwiatów. Dzięki temu niskim kosztem zaaranżujesz swój kącik do snu.

Jak wstać, gdy za oknem coraz zimniej?

Jesień i zima to chłodne i szare pory roku. Kiedy więc w nocy wygrzejemy się pod ciepłą kołdrą, trudniej nam wstać na czas i pozytywnie rozpocząć poranek. Żeby w sypialni utrzymywała się komfortowa temperatura, możesz wprowadzić drobne zmiany. Niekoniecznie chodzi o podkręcenie grzejnika. Przede wszystkim powieś grubsze zasłony, by chłód z okna nie przedostawał się do wnętrza. Wymień piżamę na taką z grubszych, naturalnych tkanin. Zaopatrz się w przyjemny szlafrok. Od razu po wstaniu z łóżka zrobi Ci się ciepło i z pewnością szybciej zmotywujesz się do wyjścia spod kołdry. Pod łóżkiem dobrze jest rozłożyć przytulny dywan lub postawić ulubione kapcie, np. z futerkiem.

Ciepła i naturalna pościel na jesień i zimę

Latem najczęściej śpimy pod kocem lub cienką kołdrą. Dlatego teraz czas wymienić pościel i przykrycie. Postaw na poduszki puchowe. Są miękkie, przyjemne i przede wszystkim łatwiej na nich zasnąć. Zwykłą kołdrę zastąp zimową lub całoroczną. Czasami takie drobne zmiany wystarczą, by mimo zimnej pory roku, chętniej wstawać skoro świt i zaczynać dzień z uśmiechem.

Dodaj komentarz