mozaika

Mozaika – czy tylko do kuchni i łazienki?

W Polskich domach mozaikę najczęściej spotykamy w kuchniach i łazienkach. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej dekoracje z mozaiki pojawiają się także w mniej standardowych miejscach. Odpowiadamy na pytanie – gdzie jeszcze można znaleźć mozaikę?

Salon

W ostatnim czasie w prasie architektonicznej pojawia się coraz więcej odważnych pomysłów na wykorzystanie mozaiki szklanej lub ceramicznej. Jednym z nich jest umieszczenie mozaiki w salonie. Jest to ciekawa opcja dekoracji, zwłaszcza, że obecnie dostępnych jest w sklepach tysiące różnych wzorów i typów mozaik. Świetnym tego przykładem może być mozaika szklana z nadrukiem cyfrowym. Wiele firm produkujących mozaikę oraz niektóre sklepy sprzedające ją, mają w swojej ofercie tworzenie mozaiki z nadrukiem. W ten sposób można na ścianie w salonie umieścić piękną mozaikę z krajobrazem lub zamienione w mozaikę zdajecie rodzinne.

Sypialnia

Sypialnia to miejsce, które powinno być urządzone w taki sposób, aby sprzyjało wypoczynkowi. Zazwyczaj poza łóżkiem, w sypialni mieści się także szafa na odzież, a niekiedy również toaletka i lustro. O ile w łazience dobrze jest mieć lustro tradycyjne, o tyle w sypialni można nieco poeksperymentować i stworzyć niepowtarzalne lustro z mozaiki lustrzanej. Małe elementy lustra ułożone blisko siebie stają się nie tylko lustrem, ale również ciekawą ozdobą sypialni. Dodatkowym atutem takiej dekoracji będzie optyczne powiększenie pomieszczenia i, jeśli mozaika zostanie ułożona naprzeciw okna, dodatkowe doświetlenie sypialni.

Meble

Coraz częściej mozaika jest też używana do tworzenia lub renowacji mebli. Doskonale sprawdza się jako materiał na blaty kuchenne, blaty stolików a nawet jako ozdoba na drzwi szafy.

Ogród

Ogród to także doskonałe miejsce na mozaikowe ozdoby. Można tu korzystać z tradycyjnej mozaiki szklanej lub ceramicznej, ale sprawdzi się również mozaika z elementów drewnianych, kamiennych czy metalowych. W ogrodzie z mozaiki można ułożyć ścieżkę albo wyłożyć nią przydomowy basen lub fontannę. Mozaiki można także użyć do ozdobienia fasady domu.

Mozaika to bardzo ciekawa technika dekoracyjna. Można z niej korzystać zarówno w domu jak i poza nim.

Dodaj komentarz