expert snu

Jak wybrać odpowiedni materac do sypialni?

Każdy z nas potrzebuje odpowiedniej ilości snu oraz odpoczynku. Biorąc pod uwagę to, ile pracujemy, chwila odpoczynku jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy od komfortu. Wygodny materac, służący dodatkowo jako wsparcie dla kręgosłupa sprawia, że oprócz relaksu, wspomagamy nasz organizm oraz zdrowie. Jaki materac najlepiej sprawdzi się więc w sypialni? Podpowiadamy.

Duży wybór

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów materacy, które różni zazwyczaj kilka kluczowych kwestii związanych z rodzajem wypełnienia, twardością i innymi dodatkowymi właściwościami. Z tego względu wybór nie zawsze należy do prostych i statystycznie najbardziej zwracamy uwagę jedynie na cenę, pomijając kwestie dopasowania produktu do naszej sylwetki, wzrostu czy pozycji, w jakiej najczęściej śpimy. Należy zaznaczyć, że wybierając materace do spania, każda ich cecha może mieć kluczowy wpływ na jakość i komfort naszego snu. Odpoczynek przekłada się więc bezpośrednio na to, w jaki sposób nasz organizm funkcjonuje następnego dnia.

Sprężynowy

Aby pomóc Ci wybrać produktu skrojony na miarę, postanowiliśmy się przyjrzeć kilku rodzajom materacy. Na pierwszy ogień idzie model sprężynowy. Na samym początku warto zaznaczyć, że do niedawna był to najpopularniejszy i najbardziej powszechny produkt na rynku. Materace sprężynowe dzielą się na te posiadające wypełnienie bonellowe i kieszeniowe. Różnica jest znacząca, ponieważ w pierwszym z nich sprężyny łączą się ze sobą w zwoje, natomiast w drugim umieszczone są w specjalnych kieszeniach. Jeżeli dopasowałeś produkt pod względem wagi i długości ciała, polecamy zdecydować się mimo wszystko na zakup materaca kieszeniowego, w którym większa liczba sprężyn przekłada się bezpośrednio na miękkość i wygodę w trakcie snu.

Pianka

Kolejną grupą są materace piankowe. Ich wykonanie, jak sama nazwa sugeruje, pochodzi od wysokoplastycznej lub termoelastycznej pianki, która wypełnia wnętrze produktu. Materac charakteryzuje się znakomitym dopasowaniem do wagi naszego ciała, utrzymując je przez całą noc w dogodnej dla kręgosłupa pozycji. Produkty wypełnione wysokoplastyczną pianką są twardsze i bardziej sprężyste, dlatego stanowią dobrą alternatywę dla osób cięższych. Akcesoria z pianki termoelastycznej, są lepszym wyborem dla osób posiadających drobną budowę ciała. Ze względu na to, że zmieniają swoją elastyczność względem temperatury ciała, są niezwykle wygodne i delikatne.

Materace lateksowe

Ostatnią kategorią produktów, które weźmiemy dzisiaj pod lupę, są elastyczne materace lateksowe. Wielu ekspertów poleca je w szczególności osobom, które w ciągu dnia bardzo mocno nadwyrężają swój kręgosłup. Dzięki zastosowanemu lateksowemu wypełnieniu dopasowują się do kształtu ciała i doskonale tłumi ruchy, wpływając bardzo korzystnie również na długość i jakość snu.

Dodaj komentarz