pojemnik na pranie

Jak wybrać kosz na pranie?

Kosz na pranie – zdawać by się mogło, iż wiele osób chciałoby uniknąć jego istnienia w łazience. Z jednej strony zabiera miejsca, z drugiej zaś stanowi niekoniecznie atrakcyjny element aranżacji łazienkowej. We współczesnych czasach dostępnych jest jednak coraz więcej modeli pojemników na pranie, zaprojektowanych z połączeniem podejścia kreatywnego oraz funkcjonalnego. Mowa o koszach na brudne ubrania, które w swej prostej funkcjonalności, mogą pełnić również i inne funkcje, będąc jednocześnie atrakcyjnym elementem dekoracyjnym łazienki.

Z czego może być wykonany pojemnik na brudne ubrania?

Kosz na brudną bieliznę może być wykonany z różnych materiałów. Powoli w niepamięć odchodzą klasyczne plastikowe kosze na nieczystości. Wypierane są innymi modelami, które mogą zaoferować coś więcej niż tylko miejsce na przechowywanie brudnej odzieży.

Drewniane kosze na pranie zazwyczaj są cięższe niż ich plastikowe odpowiedniki. Niemniej jednak w większości przypadków prezentują się lepiej, stając się niebanalnym elementem aranżacji łazienek. Ich zaletą jest to, iż mogą stać praktycznie w każdym miejscu w pomieszczeniu i nie trzeba ich ukrywać w obawie o to, że popsują spójność aranżacji. Drewno ma jednak jedną zasadniczą wadę – lubi wchłaniać wodę. To nie problem, o ile postawi się na wysokiej jakości pojemniki na pranie, które zabezpieczone są specjalnymi specyfikami, chroniącymi przed wpływem niekorzystnych warunków łazienkowej przestrzeni.

Pojemniki na pranie z rattanu lub wikliny są lekkie. Stanowią ciekawy, naturalnie prezentujący się element wystroju przestrzeni łazienkowej. Zaletą tego typu materiałów jest to, iż zapewniają odpowiednią wentylację, dzięki czemu znajdujące się w koszu ubrania nie wilgotnieją. Kosze wiklinowe są jednak delikatniejsze i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Metalowy kosz na pranie to doskonałe uzupełnienie aranżacji łazienkowych, w którym motywem przewodnim są dodatki ze stali. Pojemnik na brudną bieliznę wykonany z metalu z powodzeniem wpisze się zwłaszcza w industrialne, przemysłowe i loftowe łazienki. Zaletą takiego rozwiązania obok atrakcyjnego designu jest wysoka jakość wykonania.

Najczęściej spotykanymi modelami koszy na pranie są te, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego. To alternatywa najtańsza, a zarazem jedna z bardziej wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. W tym przypadku podobnie jak w koszach drewnianych, najlepiej zdecydować się na produkty sprawdzonych producentów.

Kosz na pranie a jego miejsce w łazience

W przypadku, gdy kosz na pranie znajduje się w łazience, a nie w pralni, należy wygospodarować dla niego odpowiednią przestrzeń. Musi zostać postawiony w takim miejscu, aby nie utrudnił codziennego korzystania z łazienki. Propozycją, zwłaszcza dla mniejszych łazienek, może być pojemnik na pranie umieszczony w szafce. Można zakupić od razu gotowy zestaw, jak również poszczególne komponenty kupować osobno, zestawiając ze sobą wedle własnego uznania.

Kosz na pranie powinien być ustawiony w takim miejscu, aby móc swobodnie wrzucać do niego brudną bieliznę, odzież i ręczniki. Taką czynność wykonujemy przynajmniej raz dziennie, a więc warto zadbać o ten aspekt. W niewielkich powierzchniowo łazienkach sprawdzić się mogą również wąskie a wysokie pojemniki na brudne ubrania. Nie należy jednak przesadzać z minimalizowaniem wielkości kosza na pranie, ponieważ w trakcie użytkowania może okazać się, iż nie jest on wystarczająco pojemny, przez co po dwóch dniach wysypywać będzie się z niego na podłogę brudna bielizna.

Dodaj komentarz