karnisz

Czy karnisz musi być tylko karniszem?

Mimo częstych zmian trendów, dotyczących dekoracji okien, karnisz zawsze pozostanie elementem bazowym każdej stylizacji. Dzięki szerokiej ofercie znajdującej się na rynku nie tylko utrzyma zasłony i firany, ale będzie także idealnym elementem uzupełniający wnętrze. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze karnisza. Zapraszamy do lektury.

Elegancja nie wyklucza trwałości

Większość z nas pewnie pamięta, jak kilkanaście lat temu w praktycznie każdym domu spotykaliśmy karnisze drewniane, bardzo popularne w tamtych czasach. Składały się na to dostępność i montaż na jeden hak. Pomimo tego ze względu na naturalny materiał po kilku sezonach, zaczynał się wypaczać i odkształcać. Spowodowało to powolną rezygnację z tego rodzaju karniszy, a rynek zaczął się poszerzać o nowe, wykonane z innych, bardziej wytrzymałych i mniej podatnych na uszkodzenia materiałów.

Aktualnie przy zakupach, mamy do wyboru karnisze z tworzywa po te wykonane z lekkiego stopu z aluminium. Jak mogłoby się wydawać, wykonane z metalu niekoniecznie są o wiele droższe od plastikowych odpowiedników, za którymi idzie lepsza jakość i trwałość. Dla przykładu teraz najpopularniejsze okazują się karnisze metalowe, posiadające rurki o średnicy 19 mm i 25 mm.

Ponadczasowa klasyka

Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się karnisze, w stu procentach wykonane z metalu, który jest pokryty warstwą galwaniczną, a dodatkowo zabezpieczone są bezbarwnym lakierem. Docenianie szczególnie za to, że są uniwersalne i wytrzymałe, a szeroki wybór kolorów, wzorów, zakończeń i mocowań, są dodatkowymi zaletami. Rurkę podtrzymują mocne wsporniki, które montowane są na trzy kołki rozporowe, dzięki czemu utrzymają nawet najcięższe zasłony i firanki. Kiedy wsporniki są otwarte u góry, o wiele bardziej ułatwi to montaż i wieszanie akcesoriów.

Przy wyborze koloru kierujemy się głównie barwą detali w pomieszczeniu, między innymi meblami i innymi akcesoriami. Najczęściej wybierane są takie, które posiadają efekt stali, matowy chrom, czarny nikiel czy antyczne złoto.
We wnętrzach zaprojektowanych w nowoczesnym stylu, najlepsze będą te w kolorze stali lub czarnego niklu, natomiast w klasycznych idealnie będą się komponować produkty w złotym odcieniu. Kropką nad ,,i” są zdecydowanie ozdobne zakończenia. Bogata dostępność wzorów sprawi, że nawet najbardziej wybredny klient znajdzie dla siebie coś, co idealnie będzie odpowiadać jego wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *