wystrój skandynawski

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

Przestronność, maksymalna przytulność, a do tego jasność i ciepło. To jedne z głównych wyznaczników stylu skandynawskiego, który choć swoje początki ma na zimnej północy, daleki jest od uczucia przejmującego chłodu. Sprawdźmy, jakie rozwiązania inspirowane tym stylem zastosować można w naszym domu lub mieszkaniu. Niech zamieszka w nim wreszcie wygoda!

Sterylność przeplatana drewnem

Jasne ściany we wnętrzach skandynawskich nie będą kojarzyły się z nieprzyjemnym klimatem zbliżonym do szpitalnego, jeśli dopełnimy je licznymi elementami z naturalnego drewna. Dominująca kolorystyka stylu skandynawskiego to nie tylko biel, ale również różne odcienie beżu i szarości. Żywsze kolory i czerń dedykowane są raczej dodatkom wnętrzarskim. Ponadto w tego rodzaju wnętrzach warto zadbać o liczną obecność tkanin – w postaci dekoracyjnych poduszek, pledów, dywanów czy narzut.

Naturalność i opływowość kształtów

O sukcesywnej aranżacji wnętrza mieszkalnego nie moglibyśmy mówić wówczas, gdyby nie wybór odpowiednich mebli. A te dedykowane stylowi skandynawskiemu będą odznaczały się raczej klasycznym, prostym i opływowym kształtem. Bez żadnych udziwnień czy wpływów nowoczesności w wersji awangardowej.

Do mebli drewnianych lub często bielonych, zestawić należałoby dodatki w naturalnej odsłonie. Mowa o ceramice, szkle czy metalu. W ich uniwersalności zaklęty jest sukces skromnego, a zarazem efektownego minimalizmu rodem ze Skandynawii. Tu podkreślić należy że wnętrza w tym stylu cechuje przede wszystkim maksymalna funkcjonalność i wygoda. W takich pomieszczeniach odpoczywa się po prostu wyjątkowo przyjemnie.

Cenne motywy botaniczne

Styl skandynawski lubi wzory botaniczne – niech rośliny przedstawione w nieco uproszczonej, często geometrycznej postaci, zagoszczą więc na stałe jako stylowy dodatek dekoracyjny. Do tego w budowaniu przytulnej, sielskiej atmosfery zapomnieć nie można i o dodatkach w postaci czarno – białej grafiki czy ulubionych rodzinnych sentencjach lub cytatach.

Artykuł został napisany we współpracy ze sklepem Casa Bianca.

Dodaj komentarz