Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Życie w wielkim mieście, takim jak Warszawa, Poznań czy Wrocław zmusza jego mieszkańców do osiedlania się często w ciasnych, kilkudziesięciometrowych mieszkaniach. Developerzy starają się jak najkorzystniej zagospodarować przestrzeń blisko centrum miejskiego zgiełku i przez to budowane są coraz wyższe apartamenty lub bloki z mieszkaniami, których metraże wydają się coraz mniejsze. Życie w małym mieszkanku może mieć swoje plusy. Jak jednak urządzić mała kuchnię w bloku?

Odpowiedź na pytanie jak urządzić małą kuchnię w bloku!

Urządzenie małej kuchni w bloku wydaje się nie lada wyzwaniem! Wszak tego typu kuchnie mogą mieć zaledwie parę metrów kwadratowych i wydawać by się mogło, że nic się tam nie zmieści! Jak temu podołać? Warto zastosować się do kilku wskazówek, aby urządzenie kuchni w mieszkaniu w bloku nie było problemem. Jakie to wskazówki?

  1. Otwarta przestrzeń – dobrze, aby kuchnia była otwarta na salon, tak aby po pierwsze nie tracić przestrzeni w mieszkaniu, a po drugie taki układ sprawi, że kuchnia będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.
  2. Mniejsze urządzenia kuchenne – kiedy wybieramy lodówkę, suszarkę, szafki czy kuchenkę podczas urządzania małej kuchni w bloku starajmy się wybierać te cechujące się mniejszymi gabarytami. Zaoszczędzimy w ten sposób więcej miejsca, tak cennego w małym mieszkaniu.
  3. Utrzymywanie porządku – Kiedy w kuchni mamy pozmywane wszystkie naczynia, resztki są w koszu a nie na blacie, a garnki pochowane w szafkach nie zagracają nam kuchni możemy cieszyć się większą przestrzenią w kuchni.

Jak urządzić małą kuchnię w bloku – zalety

Rozsądne urządzenie kuchni da nam wiele dobrego nie tylko poprzez poprawienie jakości życia w mieszkaniu, ale również dzięki większej praktyczności pomieszczenia kuchennego. Jeśli zaś w kuchni będziemy czuć się przyjemnie chętniej będziemy gotować pyszne i zdrowe posiłki, które pozwolą nam prawidłowo i zdrowo funkcjonować w wielkim mieście.

Źródłu: Best Fit Meals – Fit przepisy

Dodaj komentarz