wystrój skandynawski

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

Przestronność, maksymalna przytulność, a do tego jasność i ciepło. To jedne z głównych wyznaczników stylu skandynawskiego, który choć swoje początki ma na zimnej północy, daleki jest od uczucia przejmującego chłodu. Sprawdźmy, jakie rozwiązania inspirowane tym stylem zastosować można w naszym domu lub mieszkaniu. Niech zamieszka w nim wreszcie wygoda!

Sterylność przeplatana drewnem

Jasne ściany we wnętrzach skandynawskich nie będą kojarzyły się z nieprzyjemnym klimatem zbliżonym do szpitalnego, jeśli dopełnimy je licznymi elementami z naturalnego drewna. Dominująca kolorystyka stylu skandynawskiego to nie tylko biel, ale również różne odcienie beżu i szarości. Żywsze kolory i czerń dedykowane są raczej dodatkom wnętrzarskim. Ponadto w tego rodzaju wnętrzach warto zadbać o liczną obecność tkanin – w postaci dekoracyjnych poduszek, pledów, dywanów czy narzut.

Naturalność i opływowość kształtów

O sukcesywnej aranżacji wnętrza mieszkalnego nie moglibyśmy mówić wówczas, gdyby nie wybór odpowiednich mebli. A te dedykowane stylowi skandynawskiemu będą odznaczały się raczej klasycznym, prostym i opływowym kształtem. Bez żadnych udziwnień czy wpływów nowoczesności w wersji awangardowej.

Do mebli drewnianych lub często bielonych, zestawić należałoby dodatki w naturalnej odsłonie. Mowa o ceramice, szkle czy metalu. W ich uniwersalności zaklęty jest sukces skromnego, a zarazem efektownego minimalizmu rodem ze Skandynawii. Tu podkreślić należy że wnętrza w tym stylu cechuje przede wszystkim maksymalna funkcjonalność i wygoda. W takich pomieszczeniach odpoczywa się po prostu wyjątkowo przyjemnie.

Cenne motywy botaniczne

Styl skandynawski lubi wzory botaniczne – niech rośliny przedstawione w nieco uproszczonej, często geometrycznej postaci, zagoszczą więc na stałe jako stylowy dodatek dekoracyjny. Do tego w budowaniu przytulnej, sielskiej atmosfery zapomnieć nie można i o dodatkach w postaci czarno – białej grafiki czy ulubionych rodzinnych sentencjach lub cytatach.

Artykuł został napisany we współpracy ze sklepem Casa Bianca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *